Elevii de gimnaziu nu mai au prea multe soluții la îndemână.

Elevii de clasa a II-a, a IV-a și a VI-a vor avea o lună mai cu emoții.

Elevii de gimnaziu și-au aflat vineri liceul în care vor studia în următorii patru ani.

Emoții pentru absolvenții clasei a VIII-a care își află notele la Evaluarea Națională.

Elevii de clasa a VIII-a intră astăzi în sala de examen pentru a susține prima probă a Evaluării Naționale- proba scrisă la Limba română.

Elevii de clasa a II-a încep azi testele la Evaluarea Națională.

Preșcolarii și elevii din învățământul preuniversitar revin astăzi la cursuri, în semestrul al doilea, după o săptămână de vacanță.

Ministrul Educației, Ecaterina Andronescu, a dat asigurări că regulile nu vor fi schimbate în acest an școlar, iar elevii de clasa a VIII-a vor

Ministerul Educației Naționale a stabilit calendarul probelor din cadrul Evaluărilor Naționale pentru clasele a II-a, a IV-a și a VI-a.

Promovabilitatea la Evaluarea Națională a fost mai mică anul acesta față de cea înregistrată anul trecut. Diferența nu este, însă, una semnificativă.