Aproximativ 300 000 de liceeni de clasa a XII-a și a XIII-a intră azi în sala de examen pentru a susține simularea probei la Limba română.

Preșcolarii și elevii din învățământul preuniversitar revin astăzi la cursuri, în semestrul al doilea, după o săptămână de vacanță.

Liceenii ar putea avea parte de o evaluare înaintea examenului de Bacalaureat.

Puțin peste un sfert dintre absolvenții de liceu au promovat Bacalaureatul în sesiunea de toamnă.

Peste 45 000 de candidați sunt așteptați la cea de-a doua sesiune a examenului de Bacalaureat, care debutează azi.

Absolvenții de liceu pentru care Bacalaureatul de vară a fost prea greu…mai au o șansă să încheie socotelile cu liceul la finalul lunii august.

Contestațiile le-au adus puncte în plus absolvenților de liceu.

Peste 44 000 de elevi au depus contestații la notele obținute la examenul de Bacalaureat.

Au fost afișate primele rezultate la Bacalaureat.

Gata cu distracția! Peste 136 000 de absolvenți de liceu încep de azi probele scrise la Bacalaureat.