Puțin peste un sfert dintre absolvenții de liceu au promovat Bacalaureatul în sesiunea de toamnă.

Peste 45 000 de candidați sunt așteptați la cea de-a doua sesiune a examenului de Bacalaureat, care debutează azi.

Absolvenții de liceu pentru care Bacalaureatul de vară a fost prea greu…mai au o șansă să încheie socotelile cu liceul la finalul lunii august.

Contestațiile le-au adus puncte în plus absolvenților de liceu.

Peste 44 000 de elevi au depus contestații la notele obținute la examenul de Bacalaureat.

Au fost afișate primele rezultate la Bacalaureat.

Gata cu distracția! Peste 136 000 de absolvenți de liceu încep de azi probele scrise la Bacalaureat.

Premieră pentru Colegiul Național Militar „Dimitrie Cantemir“ din Breaza.

Cei mai buni liceeni din România se reunesc la Ploiești, în perioada 10-25 mai, pentru a susține sesiunea specială a Bacalaureatului.

Aproximativ 1000 de elevi vor susține, la finalul acestei luni, simularea examenului de Bacalaureat la Informatică online, pe platforma