Premieră pentru Colegiul Național Militar „Dimitrie Cantemir“ din Breaza.

Cei mai buni liceeni din România se reunesc la Ploiești, în perioada 10-25 mai, pentru a susține sesiunea specială a Bacalaureatului.

Aproximativ 1000 de elevi vor susține, la finalul acestei luni, simularea examenului de Bacalaureat la Informatică online, pe platforma

Preșcolarii și elevii revin mâine la cursuri. Ei vor merge la grădiniță sau la școală până la 15 iunie, potrivit structurii anului școlar.

Elevii de clasa a XI-a și a XII-a care au susținut simularea Bacalaureatului află astăzi cât de pregătiți sunt pentru examenul de maturitate din vară.

Elevii din clasele a XI-a și a XII-a încep astăzi simularea examenului de Bacalaureat cu proba scrisă la limba și literatura română.

Liceenii care vor să dea admitere la una dintre facultățile Politehnicii București au acum ocazia de a se pregăti gratuit pentru examenul din vară.

Test interactiv
Clasa a XII-a
Geografie
bacalaureat
Test interactiv
Clasa a XII-a
Geografie
bacalaureat

Elevii care ar fi trebuit să susțină astăzi și mâine testarea competențelor la Bacalaureat au avut parte de o surpriză.