Absolvenții de liceu au susținut astăzi cea de-a doua probă a Bacalaureatului-cea obligatorie a profilului și specializării

Elevii de clasa a VIII-a intră astăzi în sala de examen pentru a susține prima probă a Evaluării Naționale- proba scrisă la Limba română.

Luna mai a fost o lună a concursurilor pentru elevii din școlile partenere ale proiectului „Învățământ de calitate pentru v

Elevii de clasa a IV-a susțin azi proba scrisă la limba română, prima de la Evaluarea Națională.

Cangurul matematician vă așteaptă să vă înscrieți la Concursul Internațional de Matematică Aplicată din 5 aprilie până la 25 martie.

Elevii de clasa a XII-a se pot pregăti, gratuit, la matematică, fizică, chimie și economie la Universitatea Politehnica din București.

Aproximativ 300 000 de liceeni de clasa a XII-a și a XIII-a intră azi în sala de examen pentru a susține simularea probei la Limba română.

Săptămâna începe cu emoții pentru elevii de clasa a VIII-a care susțin de azi și până miercuri simularea la Evaluarea Națională.

Dacă ești elev și ești fascinat de calculele matematice, Cangurul matematician te provoacă la concurs.

Resursă
Clasa a IV-a
Programe și planificări
Matematică

Auxiliar curricular ce cuprinde exerciții, probleme, jocuri , glume și curiozități matematice.