EDU+

Fișa de lucru propune elevilor o abordare activ-participativă a conținuturilor de învățare. Fișa este structurată pe metoda brainstorming și le este destinată elevilor de liceu.

EDU+

Câte miracole se ascund în spatele cuvântului povești? Decsoperiți împreună cu elevii dumneavoastră în fișa de lucru Explozie stelară, destinată școlarilor de clasele III-IV.

EDU+

Fișa de lucru îi ajută pe elevi să descopere, într-un mod atractiv, antonimele. Fișa le este destinată elevilor de clasele III-IV.

EDU+

Fișă de lucru destinată elevilor de clasa a II-a. Elevii au de parcurs un text și apoi de rezolvat mai multe sarcini, printre care recunoașterea personajelor.

EDU+

Fișă de lucru pentru clasa a II-a, dezvoltă abilitățile de comunicare în limba română

Aproximativ 300 000 de liceeni de clasa a XII-a și a XIII-a intră azi în sala de examen pentru a susține simularea probei la Limba română.

Ministerul Educației Naționale a stabilit calendarul probelor din cadrul Evaluărilor Naționale pentru clasele a II-a, a IV-a și a VI-a.

Un cadru didactic din Oradea a găsit soluția perfectă prin care să îi facă pe elevi să citească la limba română

Resursă
Clasa a XII-a
Programe și planificări
Limba şi literatura română

Conține competențele necesare promovării examenului de Bacalaureat, profilurile umanist și pedagogic

Resursă
Clasa a XII-a
Programe și planificări
Limba şi literatura română

Documentul conține competențele de evaluat corelate cu anumite conținuturi parcurse în timpul liceului pentru profilul real.