Au fost afișate subiectele, dar și baremul de corectare la Limba română, prima probă a examenului de Bacalaureat!

Căldură mare și emoții la fel e mari. Așa încep săptămâna absolvenții de liceu. Astăzi încep probele scrise la Bacalaureat.

Elevii de clasa a VIII-a intră astăzi în sala de examen pentru a susține prima probă a Evaluării Naționale- proba scrisă la Limba română.

Elevii de clasa a IV-a susțin azi proba scrisă la limba română, prima de la Evaluarea Națională.

Elevii de clasa a II-a încep azi testele la Evaluarea Națională.

EDU+

Fișa de lucru propune elevilor o abordare activ-participativă a conținuturilor de învățare. Fișa este structurată pe metoda brainstorming și le este destinată elevilor de liceu.

EDU+

Câte miracole se ascund în spatele cuvântului povești? Decsoperiți împreună cu elevii dumneavoastră în fișa de lucru Explozie stelară, destinată școlarilor de clasele III-IV.

EDU+

Fișa de lucru îi ajută pe elevi să descopere, într-un mod atractiv, antonimele. Fișa le este destinată elevilor de clasele III-IV.

EDU+

Fișă de lucru destinată elevilor de clasa a II-a. Elevii au de parcurs un text și apoi de rezolvat mai multe sarcini, printre care recunoașterea personajelor.

EDU+

Fișă de lucru pentru clasa a II-a, dezvoltă abilitățile de comunicare în limba română