Cursurile din preuniversitar și universitar vor fi reluate potrivit unui scenariu al specialiștilor, după încheierea stării de urgență.

Preșcolarii și elevii din învățământul preuniversitar revin astăzi la cursuri, în semestrul al doilea, după o săptămână de vacanță.<

Profesorul Anton Ilica a fost vedeta evenimentului Portrete de Dascăli, organizat la finele săptămânii trecute, la Arad, cu ocazia Zilei învățătorului.

Cifra de școlarizare pentru învățământul preuniversitar rămâne la nivelul celei din anul școlar în curs.

Elevii care participă la Programul pentru școli al Uniunii Europene vor primi fructe și legume proaspe

Vești bune de la Guvern care a decis majorarea costului standard per elev pentru învățământul preuniversitar.

Lege

Legea educației din 2011, actualizată