EDU+

Fișă de lucru la Limba franceză, destinată elevilor de gimnaziu. Printre obiectivele fișei se află dezvoltarea competenței de exprimară orală, dezvoltarea memorizării și a creativității elevilor.

EDU+

Fișă de lucru la Limba franceză, destinată elevilor de gimnaziu. Propune o abordare activi-participativă a conținuturilor de învățare.

EDU+

Fișă de lucru la Limba franceză, destinată elevilor de gimnaziu. Propune o abordare activ-participativă a conținuturilor de învățare.

Elevii din școlile partenere ale proiectului „Învățământ de calitate pentru viitorul copiilor noștri în județul Dolj“ au sărbătorit primăvara într-un mod special

Ministerul Apărării Naționale sună apelul pentru elevii din învățământul gimnazial și liceal.

Ministerul Educației Naționale a reconfigurat calendarul olimpiadelor, în urma discuțiilor purtate cu părinții.

Elevii de gimnaziu și liceu își pot transmite „mesajul antidrog“ în cadrul campaniei „Pot altfel“, lansată de Agenția Națională Antidrog.