EDU+

Fișă de lucru- Limba franceză, învățământ primar

EDU+

Fișa de lucru reprezintă o sugestie de aplicare a metodelor activ-participative în predarea și învățarea Limbii franceze la nivelul ciclului primar de învățământ.

EDU+

Fișa de lucru propune elevilor de liceu o dezbatere în Limba franceză. Fișa are ca obiective dezvoltarea competențelor de exprimare orală în Limba franceză, dezvoltarea capacității de a argumenta pro și contra o idee, dar și dezvoltarea toleranței, a acceptării ideii partenerului de discuție.

EDU+

Fișă de lucru la Limba franceză, destinată elevilor de gimnaziu. Printre obiectivele fișei se află dezvoltarea competenței de exprimară orală, dezvoltarea memorizării și a creativității elevilor.

EDU+

Fișă de lucru la Limba franceză, destinată elevilor de gimnaziu. Propune o abordare activi-participativă a conținuturilor de învățare.

EDU+

Fișă de lucru la Limba franceză, destinată elevilor de gimnaziu. Propune o abordare activ-participativă a conținuturilor de învățare.

EDU+

Fișa de lucru propune elevilor o abordare activ-participativă a conținuturilor de învățare. Fișa este structurată pe metoda brainstorming și le este destinată elevilor de liceu.

EDU+

Câte miracole se ascund în spatele cuvântului povești? Decsoperiți împreună cu elevii dumneavoastră în fișa de lucru Explozie stelară, destinată școlarilor de clasele III-IV.

EDU+

Fișa de lucru îi ajută pe elevi să descopere, într-un mod atractiv, antonimele. Fișa le este destinată elevilor de clasele III-IV.