Adaugă articol

Atenție: Articolele de consiliere nou adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Consiliere

Pentru a justifica acest titlu trebuie să recunosc faptul că am avut nefericita ocazie să constat că orice copil care nu se adaptează ritmului alert cerut de curricula

Consiliere

INTEGRAREA SCOLARA A COPIILOR CU CES ESTE O PROVOCARE PENTRU FIECARE CADRU DIDACTIC, MAI ALES PENTRU CEL DE LIMBI STRAINE.

Consiliere

Valorizarea diferențelor comportamentale – exercițiul „DISC”

Consiliere

Învățarea prin cooperare, roluri în grup și tipuri de evaluare care păstrează elevul la școală

Consiliere

Am reiterat câteva aspecte ale intervenției didactice ce pot fi ameliorate în lucrul cu cei mici.

Consiliere

Abandonul şcolar reprezintă o problemă a sistemului românesc de învăţământ insuficient tratată care are nevoie de acţiuni urgente.

Folosirea metodelor inovative

Consiliere

Conversatia - metoda traditionala de predare a istoriei