Adaugă articol

Atenție: Articolele de consiliere nou adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Consiliere

Şcoala este o organizaţie care învaţă şi produce învăţare (learning organization).

Consiliere

Activităţile de tip socio-educativ la care sunt antrenaţi copiii şi părinţii acestora,

Consiliere

Articolul se referă la nevoia pentru lectură, la dezvoltarea interesului școlarului mic pentru lectură, întrucât am constatat motive de îngrijorare la ultimele două generații ale mele.

Consiliere

Şcoala are o răspundere certă în dezvoltarea personalităţii tinerilor.

Consiliere

De ce dezvoltare personală?

Stiluri de comunicare – Asertivitatea

Consiliere

Chestionarul este destinat părinților și cadrelor didactice și permite identificarea și evaluarea problemelor comportamentale ale copiilor.

Consiliere

Fișa este destinată autocunoașterii și dezvoltării personale. Poate fi folosită de copii, dar și de părinți sau cadre didactice.