Programul-pilot, prin care copiii din 50 de școli și grădinițe primesc zilnic câte o masa caldă, a fost promulgat de președintele Klaus Iohannis.

Învățământul obligatoriu va fi extins de la 11 la 15 clase, cuprinzând ultimii doi a

Ministerul Educației Naționale dă startul reînscrierii și înscrierii copiilor cu vârsta cuprinsă între 3 și 6 ani în învăță

Preșcolarii și elevii revin mâine la cursuri. Ei vor merge la grădiniță sau la școală până la 15 iunie, potrivit structurii anului școlar.

Proiectul inițiat de mai mulți parlamentari, prin care învățământul să aibă 15 clase obligatorii până în 2023, prinde contur -  ieri a fost votat de Camera Deputaților

Preșcolarii din localitatea Coltău, Maramureș, învață de puțin timp într-o grădiniță adusă tocmai din Olanda.

Vești bune pentru părinții care nu au cu cine să își lase copiii vineri, când școlile din Capitală sunt închise.

Editura Sigma a trecut cu bine procedura de aprobare/avizare a auxiliarelor didactice realizate de colectivele de autori pe