Toți elevii ar putea beneficia de o vacanță în luna octombrie și o alta în luna februarie – acestea sunt modificările propuse de Ministerul Educației pentru stru

Este agitație mare în zona unităților de învățământ.

Preșcolarii și elevii din învățământul preuniversitar revin astăzi la cursuri, în semestrul al doilea, după o săptămână de vacanță.<

Guvernul a găsit soluția pentru a face economie la buget: trimite profesorii acasă pe perioada vacanței.

Ecaterina Andronescu, ministrul educației, le-a pus gând rău elevilor.

Trei săptămâni au stat acasă elevii și preșcolarii. De azi…revin în bănci, dar nu pentru multă vreme.

Preșcolarii și elevii din învățământul primar se pot bucura de o săptămână de vacanță un pic altfel.

Elevii și profesorii au motive de bucurie. Vor avea un sfârșit de săptămâna de patru zile cu câteva săptămâni înaintea vacanței de iarnă.