Profile picture for user Anca Tache
Trimis de Anca Tache la Joi, 03/05/2020 - 07:40
  • Sursa foto: scoaladegramatica.ro

Elevii pasionați de comunicare sunt acum provocați să se înscrie la GramMania- Festivalul tinerilor care vorbesc corect. Festivalul, organizat de Școala de gramatică, este structurat pe trei niveluri de vârstă: „Juniorii“ (clasele a III_a și a IV-a), „Exploratorii“ (gimnaziu) și „Experții“ (liceu). Elevii pot participa la una, două sau toate secțiunile concursului: „Rubica gramaticală“, „Postarea gramaticală“ și „Pledoarie pentru cuvânt“.

Festivalul se va desfășura după următorul calendar:

20 aprilie: termenul limită pentru înscrierea candidaților;

27 aprilie – 17 mai: etapa I de jurizare, alegerea finaliștilor, anunțarea acestora și a profesorilor îndrumători;

27 mai – Gala premiilor GramMania.

Regulamentul, etapele festivalului și condițiile de participare sunt pe scoaladegramatica.ro.