Finaliștii unui concurs organizat de NASA trebuie să facă rost de cel puțin 15 000 de euro pentru a-și asigura deplasarea, cazarea și mâncarea.

Liceenii ar putea avea parte de o evaluare înaintea examenului de Bacalaureat.

Bullying-ul ar putea fi tras pe dreapta în România.

Elevii de liceu vor urma cursuri de antreprenoriat, în cadrul cărora vor învăța cum să își deschidă o afacere, dar, mai ales, cum să o gestioneze astfel în

Ești la liceu și îți dorești să își finalizezi studiile în altă țară? Vrei să pui mâna pe o diplomă de Bacalaureat Internațional?

Ești la liceu și vrei să trăiești „visul american“? Acum se poate!

Liceenii care provin din familie defavorizate vor primi mai mulți bani de la Guvern în cadrul programului „Bani de liceu“.

Liceenii pasionați de fizică au acum ocazia să descopere cercetarea ștințifică și practica de laborator la Institutul de Cercetare pentru Fizică de la Măgurele.

Elevii și părinții cred că schimbarea planurilor-cadru de liceu este oportună.