Adaugă resursă

Atenție: Resursele nou adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Categorie
Subcategorie
Clasa a II-a
Resursele elevilor
Alte discipline

Lucrarea prezintă un program de pregătire suplimentară pentru remediere și performanță a elevilor.

Clasa a III-a
Activități extracurriculare
Educatie tehnologica

PROIECT ACTIVITATE EXTRAȘCOLARĂ   ,,ȘCOALA   ALTFEL”

Lecții
Educaţie plastică

Materialul tratează rolul constructiv și rolul decorativ al liniei.

Resursele elevilor
Matematică

Materialul este o prezentare pentru adunarea numerelor naturale în concentrul 0-20 cu trecere peste ordin.

Limba şi literatura română

,,Magia naturii" este un auxiliar curricular cu ISBN creat pentru scolarii clasei I ce conține titluri, subtitluri,competențe generale și activități de învățare, fișe de lucru, bibliografie.

Fișe de lucru
Învăţământ special

Jocurile didactice prezentate activează cunostințele elevilor și ii pun în situația de a descoperi ghicitori, de a pronunța cuvinte și de a- și îmbogăți vocabularul într-un mod creativ și distracti

Alte discipline

Scrisoare informativa pentru parinti. Poate fi completata la sfarsit de an scolar, la clasele 1,2,3,4.

Programe și planificări

Fișă de înregistrare a comportamentelor observabile ale elevului. Poate fi aplicată la clasele I, a II-a, a III-a sau a IV-a la sfârsit de semestru sau sfârșit de an școlar.

Alte discipline

Fișa psihopedagocică a elevului. Poate fi aplicată la sfârșitul ciclului primar sau la sfârșitul claselor.

Programe și planificări

Chestionar pentru părinți. Poate fi aplicat la sfârșit de semestru sau an școlar.