Revista

Numărul 46 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna septembrie răsfoind paginile sau descărcând revista în format PDF (necesită înregistrare).

Aproximativ 1,8 milioane de elevi sunt așteptați luni la școală, după o vacanță mai mult sau mai puțin forțată, impusă de autorități în contextul epidemiologic s

Toți elevii și preșcolarii intră în vacanță de luni.

Revista

Numărul 45 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna august răsfoind paginile sau descărcând revista în format PDF (necesită înregistrare).

Aproape  3 milioane de elevi merg de azi la școală.

Revista

Numărul 44 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna iulie răsfoind paginile sau descărcând revista în format PDF (necesită înregistrare).

Revista

Numărul 43 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna iunie răsfoind paginile sau descărcând revista în format PDF (necesită înregistrare).

Examenul de Bacalaureat debutează pentru absolvenții de liceu care vor susține azi proba scrisă la Limba română.

Evaluarea Națională de clasa a VIII-a a început azi, cu proba scrisă la Limba și literature română.

Revista

Numărul 42 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna mai răsfoind paginile sau descărcând revista în format PDF (necesită înregistrare).