În Anul Cărții, Editura Sigma Educațional îi invită pe pitici și pe elevii de gimnaziu să intre în Clubul de lectură.

Revista

Numărul 16 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna martie răsfoind paginile sau descărcând revista in format PDF.

Pasionații de lectură au o nouă întâlnire cu cangurul pe 10 mai.

Peste 100 000 de înscrieri la clasa pregătitoare au fost înregistrate, la nivel național, în perioada 4-15 martie, anunță MEN.

Cangurul matematician vă așteaptă să vă înscrieți la Concursul Internațional de Matematică Aplicată din 5 aprilie până la 25 martie.

Părinții vor avea acces mult mai ușor la situația școlară a copiilor după ce senatorii au decis înființarea catalogului online, o platformă în care se vor regăsi

Elevii de clasa a XII-a se pot pregăti, gratuit, la matematică, fizică, chimie și economie la Universitatea Politehnica din București.

Aproximativ 300 000 de liceeni de clasa a XII-a și a XIII-a intră azi în sala de examen pentru a susține simularea probei la Limba română.