Revista

Numărul 42 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna mai răsfoind paginile sau descărcând revista în format PDF (necesită înregistrare).

Elevii de clasa a VIII-a se pot înscrie la Evaluarea Națională până în 11 iunie, urmând a susține prima probă scrisă, la Li

Revista

Numărul 41 al Revistei EduȘcoală este aici. Vă invităm să descoperiți poveștile propuse de autorii din luna aprilie răsfoind paginile sau descărcând revista în format PDF (necesită înregistrare).

Misiunea de profesor nu este deloc ușoară, mai ales în vremurile pe care le trăim.

Toți elevii din capitală pot merge la școală, mâine, pentru a participa fizic la orele de curs.

Elevii de clasa a IV-a susțin azi proba la Limba română, în cadrul Evaluării Naționale.

Elevii reiau cursurile după o lună de vacanță, în baza a două scenarii aprobate de Ministerul Educației.

Resursă
Clasa a X-a
Lecții
Limba şi literatura română