Motive de bucurie pentru elevii din București care vor sta acasă pe 5 octombrie, de Ziua Mondială a Educației.  Elevii bucureșteni ar putea avea orarul modificat și lu

Delegația României a obținut nu mai puțin de nouă medalii la Olimpiada Internațională de Limba Franceză, desfășurată în perioada 15-19 septembrie, la Ohrid, în M

Profesorii metodiști vor fi plătiți pentru activitatea lor.

Clasa a V-a
Teste
Educatie sociala

Test pentru clasa a-V a la Educatie Sociala-Gandire Critica si Drepturile Copilului

Liceeni, sunteți așteptați la Google Science Fair 2018! Nu vă grăbiți să vă faceți bagajele!

Grupa mare
Fișe de lucru
Matematică

O fișă de lucru pentru evaluarea inițială la grupa mare-Domeniul Știință-Activitate Matematică.

Clasa a II-a
Lecții

Proiectul de activitate integrată cuprinde disciplinele: Comunicare în limba română, Matematică și explorarea mediului, Arte vizuale și abilități practice și Religie.

Învățarea elevilor cu deficiențe de vedere va fi mult ușurată de o asociație care a pus la punct programul „Istoria prin sunet și atingere“.

Ministerul Educației Naționale a stabilit calendarul probelor din cadrul Evaluărilor Naționale pentru clasele a II-a, a IV-a și a VI-a.