Concursurile Cangurul lansează ultima invitație din acest sezon: Cangurașul Explorator (clasele pregătitoare și I-IV).

EDU+

Fișă de lucru- Limba franceză, învățământ primar

EDU+

Fișa de lucru reprezintă o sugestie de aplicare a metodelor activ-participative în predarea și învățarea Limbii franceze la nivelul ciclului primar de învățământ.

EDU+

Câte miracole se ascund în spatele cuvântului povești? Decsoperiți împreună cu elevii dumneavoastră în fișa de lucru Explozie stelară, destinată școlarilor de clasele III-IV.

În Anul Cărții, Editura Sigma Educațional îi invită pe pitici și pe elevii de gimnaziu să intre în Clubul de lectură.

EDU+

Fișa de lucru îi ajută pe elevi să descopere, într-un mod atractiv, antonimele. Fișa le este destinată elevilor de clasele III-IV.

EDU+

Fișă de lucru destinată elevilor de clasa a II-a. Elevii au de parcurs un text și apoi de rezolvat mai multe sarcini, printre care recunoașterea personajelor.

EDU+

Fișă de lucru pentru clasa a II-a, dezvoltă abilitățile de comunicare în limba română