Piticii din clasele pregătitoare și I-IV sunt invitați într-o călătorie în lumea fascinantă a apelor.

Cum este învățământul din România și care ar fi soluțiile pentru redresarea lui?

Continuăm proiectul Edușcoală – inspirație în educație și vă așteptăm în cea mai prietenoasă comunitate destinată actorilor din educație.

Copiii sunt asaltați de informații care mai de care mai interesante.

Proiectele Educaționale Cangurul au vești bune pentru elevii care au luat parte la testările Cangurul Lingvist-Franceză și

Revista Edușcoală este real succes printre cititori.

Biblioteca Națională a României a transmis publicației noastre ISSN-ul. Nu ne vom opri aici!

Mai multe programe de formare continuă pentru cadrele didactice au fost acreditate prin ordin de ministru. Este vorba despre 28 de astfel de programe destinate personalului didactic de predare, personalului didactic cu funcții de conducere, îndrumare și control, dar și personalului auxiliar.
Articol

Proiectele Educaționale Cangurul debutează cu testarea Cangurul Lingvist - Franceză.

Articol

Taberele Internaționale Cangurul oferite în fiecare an celor mai buni dintre cei buni reușesc întotdeauna să aducă împreună elevi și profesori din diferite zone ale țării, să clădească pr