Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

O bibliotecară din Idaho (SUA) și-a făcut blibliotecă chiar în curtea casei.

Proiect inedit al Academiei Române care, la 169 de ani de la nașterea lui Mihai Eminescu, vrea să pună întreaga opera a marelui poet într-o aplicație pentru tele

Trei săptămâni au stat acasă elevii și preșcolarii. De azi…revin în bănci, dar nu pentru multă vreme.

Finaliștii unui concurs organizat de NASA trebuie să facă rost de cel puțin 15 000 de euro pentru a-și asigura deplasarea, cazarea și mâncarea.

Copiii din Oradea pot trăi acum poveștile copilăriei.

Noua lege a educației ar putea reglementa programele de after school astfel încât părinților să nu li se mai perceapă taxe.

Chinezii au găsit soluția anti-chiul: uniforme echipate cu GPS care au menirea de a-i alerta pe părinți nu doar când copiii

Copiii au, de la începutul anului, propriul lor muzeu. Cel puțin asta susțin cei care au deschis Muzeul Pedagogic din Brașov.

Liceenii ar putea avea parte de o evaluare înaintea examenului de Bacalaureat.