Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Doar 73,12% dintre elevi au obținut, în acest an, medii peste cinci la Evaluarea Națională, iar procentul este cel mai slab din ultimii cinci ani.

Emoții pentru absolvenții clasei a VIII-a care își află notele la Evaluarea Națională.

Trei români fac misiunea absolvenților de liceu mai ușoară- au pus la punct o platformă care reunește 39 de universități din Europa de Est.

Elevii de clasa a VIII-a intră astăzi în sala de examen pentru a susține prima probă a Evaluării Naționale- proba scrisă la Limba română.

Bucurie mare pentru elevii de toate vârstele.

Doi tineri din România au creat o aplicație care îi ajută pe părinții copiilor diagnosticați cu autism și care au dificultăți de învățare să continue terap

România a obținut patru medalii, dintre care trei de argint și una de bronz, plus o mențiune de onoare, la cea de-a treia ediție a Olimpiadei Europene de Fizică,

Elevii care au absolvit liceul încep în forță săptămâna. Astăzi și mâine este programată proba orală de evaluare a competențelor la limba română.

În cadrul cursului „Comunicare eficientă pentru un climat propice învățării“ participanții au fost împărțiți în 11 grupe, fiecare grupă fiind formată din 25

Luna mai a fost o lună a concursurilor pentru elevii din școlile partenere ale proiectului „Învățământ de calitate pentru v