Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Algerienii au găsit soluția prin care să îi împiedice pe elevii care susțin examene să copieze.

Liceenii pasionați de fizică au acum ocazia să descopere cercetarea ștințifică și practica de laborator la Institutul de Cercetare pentru Fizică de la Măgurele.

Promovabilitatea la Evaluarea Națională a fost mai mică anul acesta față de cea înregistrată anul trecut. Diferența nu este, însă, una semnificativă.

A venit vacanța, dar nu ți-ai făcut niciun plan? Nu-ți face griji!

Peste 38 000 de locuri au fost scoase la nivel national pentru absolvenții clasei a VIII-a care vor să urmeze cursuri în învățământul profesional sau dual.

A venit și momentul mult așteptat de elevi- ultima zi de școală. De acum și până la 10 septembrie, elevii au liber la distracție și relaxare.

Au fost emoții, aseară, la ultimul apel pentru absolvenții clasei a XII-a a Colegiului Național Militar „Dimitrie Cantemir“

Ultima zi de școală este un moment încărcat de emoție atât pentru elevi, cât și pentru cadrele didactice.

Elevii care au absolvit gimnaziul în provincie, dar își doresc să studieze la unul dintre liceele sau colegiile din Capitală se pot înscrie la Centrul spec