Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Elevii din anii terminali au la dispoziție o serie de teste de antrenament pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat.

Testele pot fi accesate aici.

Aerisirea clasei, păstrarea unei distanțe de un metru, dar și purtarea obligatorie a măștii, atât de către elevi, cât și de către profesori – sunt câteva dintre

Ai câteva zile libere sau ești în concediu? Ești profesor și știu că îți place comunicarea și interacțiunea interumană. Și de multe ori îți iei de lucru acasă chiar pentru aceste zile libere.

Aproape 2 milioane și jumătate de copii ajung de luni înapoi în școlile din România. Anunțul redeschiderii școlilor a fost făcut de Klaus Iohannis.

Stres, copleșire, extenuare...îți sună cunoscut? Sunt doar câteva dintre „efectele secundare“ ale meseriei de profesor.

Ministrul Educației, Sorin Cîmpeanu, a anunțat ieri, în urma discuțiilor cu sindicaliștii din învățământ, că examenele naționale nu vor fi decalate sau anulate.

Învățământul online va fi prelungit până în 8 februarie, a anunțat Sorin Cîmpeanu, ministrul Educației.

32% dintre copiii din România nu au acces la educație de când învățământul se desfășoară online.

Ca să-i ajutăm pe elevi să învețe sunetele și literele, este important să avem la îndemână mai multe metode pentru a-i învăța.

Școala rămâne în online până la vacanța de iarnă