Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Aproximativ 1,8 milioane de elevi sunt așteptați luni la școală, după o vacanță mai mult sau mai puțin forțată, impusă de autorități în contextul epidemiologic s

Toți elevii și preșcolarii intră în vacanță de luni.

Aproape  3 milioane de elevi merg de azi la școală.

Examenul de Bacalaureat debutează pentru absolvenții de liceu care vor susține azi proba scrisă la Limba română.

Evaluarea Națională de clasa a VIII-a a început azi, cu proba scrisă la Limba și literature română.

Elevii de clasa a VIII-a se pot înscrie la Evaluarea Națională până în 11 iunie, urmând a susține prima probă scrisă, la Li

Misiunea de profesor nu este deloc ușoară, mai ales în vremurile pe care le trăim.

Toți elevii din capitală pot merge la școală, mâine, pentru a participa fizic la orele de curs.

Elevii de clasa a IV-a susțin azi proba la Limba română, în cadrul Evaluării Naționale.