Adaugă articol

Atenție: Articolele de consiliere nou adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Consiliere

Am reiterat câteva aspecte ale intervenției didactice ce pot fi ameliorate în lucrul cu cei mici.

Consiliere

Abandonul şcolar reprezintă o problemă a sistemului românesc de învăţământ insuficient tratată care are nevoie de acţiuni urgente.

Folosirea metodelor inovative

Consiliere

Conversatia - metoda traditionala de predare a istoriei

Consiliere

Ați făcut deja planuri pentru vacanța de vară a copilului? Acesta planuri includ cursuri de șah, poate o tabără a micilor artiști sau antrenamente de tenis?

Consiliere

Empatia se învață la școală, cel puțin în Danemarca.

Consiliere

Articolul se referă la  nivelurile integrării copiilor cu CES, consilierea persoanelor cu dizabilităţi şi integrarea profesională a elevilor cu deficienţe.

Consiliere

Referat ce expune problemele întâmpinate în adaptarea și învățarea școlară.