Școlile vor rămâne închise în perioada în care România se va afla în stare de urgență.

Ministerul Educației a transmis inspectoratelelor școlare județene o adresă prin care încurajează realizarea unor cursuri de suport pentru elevi, cursuri a

Sunt 14 școli și grădinițe în București care vor fi închise din cauza gripei, a anunțat Inspectoratul Școlar București.

Autoritățile au declarat, oficial, epidemie de gripă în România.  Sunt deja trei săptămâni consecutive cu un număr de îmbolnăviri în creștere, dar și cu decese.

Elevii din Capitală și din județele Ilfov, Olt, Călărași, Giurgiu, Prahova,  Dâmbovița, Teleorman și Ialomița nu merg la cursuri

Școlile și grădinițele din București și zonele limitrofe vor fi închise vineri din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Toate școlile și grădinițele din București vor rămâne închise până la sfârșitul săptămânii.