Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Piticii din învățământul preșcolar care fac parte din grupul țintă al proiectului „Învățământ de calitate pentru viitorul c

Elevii din școlile partenere ale proiectului „Învățământ de calitate pentru viitorul copiilor noștri în județul Dolj“ au de

Înscrierile la clasa pregătitoare sunt programate să se desfășoare, într-o primă etapă, în perioada 4-22 martie.

Autoritățile se pregătesc pentru noul an școlar.

Elevii dumneavoastră stau tot timpul cu ochii pe ceas sau pe telefon?

Un profesor diriginte din Baia Mare a avut parte de surpriza vieții chiar de Ziua Îndrăgostiților.

Cangurul a început cu dreptul noul an.

Sesiunea specială a Bacalaureatului destinată olimpicilor din loturile naționale va fi organizată în perioada 16 mai-5 iunie, la Ploiești.

Ministerul Educației Naționale vrea să modifice structura anului școlar. Astfel, potrivit unui proiect, noul an școlar ar urma să debuteze pe 16 septembrie.

Preșcolarii și elevii din învățământul preuniversitar revin astăzi la cursuri, în semestrul al doilea, după o săptămână de vacanță.