Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Elevii și profesorii s-ar putea bucura de o vacanță de vară mai lungă decât se anunțase inițial.

Delegația României a găsit rețeta perfecta pentru succes la Olimpiada Internațională de la Paris și a obținut o medalie de aur și trei de argint.

Ai carte, ai parte. Iar dacă nu ai cum să ajungi la carte, vine cartea la tine.

Elevii din grupul țintă al proiectului „Învățământ de calitate pentru viitorul copiilor noștri în județul Dolj“ s-au pregăt

Învățarea social-emoțională este importantă pentru dezvoltarea armonioasă a copiilor, însă nu trebuie privită ca o disciplină de sine stătătoare ci integrată în

Românii au cucerit Rusia la Olimpiada Internațională Pluridisciplinară, desfășurată la Yakutsk, în perioada 8-14 iulie.

Absolvenții cu vârsta minimă 16 ani pot beneficia de șomaj timp de 6 luni de la absolvirea instituției de învățământ.

Patru medalii de argint și una de bronz - acesta este bilanțul participării elevilor români la cea de-a 50-a ediție a Olimpiadei Intenaționale de Fizică.

Elevii de gimnaziu și-au aflat vineri liceul în care vor studia în următorii patru ani.

Ministerul Educației Naționale a afișat rezultatele finale ale examenului de Bacalaureat, sesiunea de vară.