Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Examenul de Bacalaureat debutează pentru absolvenții de liceu care vor susține azi proba scrisă la Limba română.

Evaluarea Națională de clasa a VIII-a a început azi, cu proba scrisă la Limba și literature română.

Elevii de clasa a VIII-a se pot înscrie la Evaluarea Națională până în 11 iunie, urmând a susține prima probă scrisă, la Li

Misiunea de profesor nu este deloc ușoară, mai ales în vremurile pe care le trăim.

Toți elevii din capitală pot merge la școală, mâine, pentru a participa fizic la orele de curs.

Elevii de clasa a IV-a susțin azi proba la Limba română, în cadrul Evaluării Naționale.

Elevii reiau cursurile după o lună de vacanță, în baza a două scenarii aprobate de Ministerul Educației.

Prima probă din calendarul simulării Evaluării Naționale este cea la limba și literatura română, programată azi.

Ministrul Educației a anunțat cele mai recente modificări ale anului școlar 2020-2021.