Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

România a obținut trei medalii de aur și una de argint la cea de-a 15-a ediție a Olimpiadei Internaționale de Geografie -  iGeo -  desfășurată în Quebec, Canada

Mai multe zeci de cadre didactice și-au dat întâlnire la Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia pentru o serie de ateliere și cursuri organizate în c

Delegația României a obținut trei medalii de argint și una de bronz la cea de-a 50-a ediție a Olimpiadei Internaționale de Chimie.

Elevii de clasa a VIII-a vor putea studia, ca disciplină opțională, Educația financiară, în baza unui acord pe cinci ani. Și nu doar ei!

Peste 75% dintre profesorii care au susținut examenul de definitivare în învățământ au fost declarați promovați, adică au obținut cel puțin media 8 la această ev

Elevii care au scutire de la orele de sport nu vor sta degeaba. Vor practica sportul minții, șahul.

Zi cu emoții mari pentru cei peste 8900 de profesori care susțin azi proba scrisă a examenului național de definitivare în învățământ.

Olimpicii români au luat nu mai puțin de 12 medalii de aur și argint la Olimpiada Internațională de matematică, fizică, chimie și informatică, desfășurată la Iakut, în

Câte o medalie de aur, argint și bronz și alte două mențiuni- acesta este bilanțul României la Olimpiada Internațională de Matematică de la Cluj.