Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Premieră pentru Colegiul Național Militar „Dimitrie Cantemir“ din Breaza.

Delegația României s-a clasat pe primul loc la Olimpiada Balcanică de Matermatică din Serbia, cu patru medalii de aur și alte două de argint.

Programul-pilot, prin care copiii din 50 de școli și grădinițe primesc zilnic câte o masa caldă, a fost promulgat de președintele Klaus Iohannis.

Echipa Colegiului Național „Tudor Vianu“ din București, Canescent, a câștigat ediția 2018 a CanSat și va reprezenta Român

Nu doar elevii au emoții în această perioadă, ci și profesorii. Peste 30 000 de cadre didactice și absolvenți vor susține, în acest an, examenul de Titularizare.

Piticii din clasele pregătitoare și I-IV sunt invitați într-o călătorie în lumea fascinantă a apelor.

Cei mai buni liceeni din România se reunesc la Ploiești, în perioada 10-25 mai, pentru a susține sesiunea specială a Bacalaureatului.

Învățământul obligatoriu va fi extins de la 11 la 15 clase, cuprinzând ultimii doi a

Elevii români au obținut două medalii de argint la cea de-a XVI-a ediție a Olimpiadei de Științe a Uniunii Europene,

Facultatea de Filosofie (Universitatea din București) îi așteaptă pe copii la un atelier de filosofie.