Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Cursurile din preuniversitar și universitar vor fi reluate potrivit unui scenariu al specialiștilor, după încheierea stării de urgență.

Simulările examenelor naționale din acest an au fost anulate. Anunțul a fost făcut de Monica Anisie, ministrul educației.

Jumătate dintre copiii cu rezultate slabe la învățătură țin cu greu pasul cu școala de acasă.

Un document potrivit căruia cursurile vor fi reluate din 6 aprilie a fost distribuit masiv în mediul online.

Perioada de izolare nu este vacanță nici pentru cadrele didactice, dar nici pentru elevi. #Stămacasă dar școala merge mai departe.

Cum funcționează lucrurile din jurul nostru? Știința are răspunsul la această întrebare.

Elevii care vor susține la finalul acestui an școlar examene naționale, respectiv Evaluarea Națională – clasa a VIII-a și B

Am stabilit deja că #STĂMACASĂ atât pentru siguranța noastră, cât și a celor dragi nouă.

Mișcarea este sănătoasă și ne ajută să scăpăm de stres, de griji și de o eventuală stare nu foarte grozavă pe care am putea

Măsurile luate de autorități ne limitează foarte mult libertatea de mișcare. Mulți dintre adulți lucrează de acasă, iar copiii stau acasă și iau lecții online.