Adaugă articol

Atenție: Articolele adăugate vor fi publicate după ce au fost revizuite.

Ministrul Educației, Sorin Cîmpeanu, a anunțat ieri, în urma discuțiilor cu sindicaliștii din învățământ, că examenele naționale nu vor fi decalate sau anulate.

Învățământul online va fi prelungit până în 8 februarie, a anunțat Sorin Cîmpeanu, ministrul Educației.

32% dintre copiii din România nu au acces la educație de când învățământul se desfășoară online.

Ca să-i ajutăm pe elevi să învețe sunetele și literele, este important să avem la îndemână mai multe metode pentru a-i învăța.

Școala rămâne în online până la vacanța de iarnă

Școala s-a mutat de ceva timp în online și aduce cu ea mult stres, atât pentru profesori, cât și pentru elevi, care se pot simți copleșiți în această perioadă.

În acest an școlar, tezele școlare nu se vor mai susține. Ele vor fi înlocuite cu evaluarea sumativă. Anunțul a fost făcut, în această dimineață, de ministrul Educației, Monica Anisie.

Școlile din București rămân închise până în 16 noiembrie.

Monica Anisie, ministrul Educației, a anunțat că ia în calcul posibilitatea ca anul acesta să se renunțe la teze, în contex

Copiii din ciclul primar sunt așteptați la o serie de ateliere online în cadrul proiectului „Medicina pe înțelesul copiilor