Resursă
Clasa a II-a
Activități extracurriculare
Educatie sociala

Proiectul își propune desfășurarea mai multor activități de învățare experiențială, nonformală, prin care elevii să desco

Resursă
Clasa a XI-a
Activități extracurriculare
Franceză

p<

Eveniment

Sunt EduȘcoală.ro, partenerul profesorului inspirat, și mă lansez în curând. Te aștept să facem cunoștință la Târgul Internațional Gaudeamus. Nu vei regreta.

Eveniment

Ajuns la cea de-a XXIV-a ediție, evenimentul dedicat cărții se adresează atât specialiștilor în domeniu, cât și publicului larg.

Eveniment

A rămas mai puțin de o lună până la debutul Concursurilor Cangurul. Anul acesta, începem seria testărilor cu Cangurul Lingvist – Franceză. Grăbește-te! Înscrierile se încheie pe 10 noiembrie.

Eveniment
PARTENERI INTERNAȚIONALI: Predškolska Ustanova ,,Naši Biseri”, Kanjiža, SERBIA Școala Generală ,,Lucian Magdu”, Batania, UNGARIA ALȚI PARTENERI: ISJ Arad, Școala Specială Rază de Soare.