Profile picture for user Anca Tache
Trimis de Anca Tache la Joi, 02/07/2019 - 09:09
  • Sursa foto: Daily Mail

Un puști de 11 ani, care a crescut în cunoscutul cartier new-yorkez Brooklyn, și-a dat seama cum poate face rost de bani de buzunar din problemele emoționale ale adulților. Pentru doar 2 dolari, băiatul oferă consiliere emoțională timp de 5 minute. Nu și-a deschis un cabinet scump- lucrează într-o stație de metrou.

Ciro Ortiz spune că pentru el este foarte important că poate oferi ceva adulților care au nevoie de sprijin pentru a scăpa de stres. Ortiz poate fi găsit doar duminica, timp de două ore, iar într-o zi bună, pleacă acasă cu 50 de dolari. Chiar dacă afacerea merge bine, Ortiz nu are de gând să devină psihoterapeut – își dorește o carieră de game developer.

Citiți mai multe pe brightvibes.com.