Profile picture for user Anca Tache
Trimis de Anca Tache la Mar, 11/06/2018 - 15:34
  • Sursa foto: Editura Sigma Educațional
  • Sursa foto: Editura Sigma Educațional
  • Sursa foto: Editura Sigma Educațional
  • Sursa foto: Editura Sigma Educațional
  • Sursa foto: Editura Sigma Educațional

Editura Sigma Educațional și Institutul pentru Dezvoltarea Evaluării în Educație (IDEE) au luat parte la cea de-a cincea aniversare a Teach for Romania, organizație care și-a propus încă de la început să promoveze modele pentru educație și viață.

Evenimentul organizat la Palatul Cotroceni s-a bucurat de sprijinul Administrației Prezidențiale și a abordat, cu ajutorul speakerilor și invitaților, principalele provocări din educația românească, printre care implementarea unor strategii menite să crească performanța.