Profile picture for user Anca Tache
Trimis de Anca Tache la Joi, 12/07/2017 - 08:06
  • poza

Portalul edușcoală.ro vă așteaptă în echipa revistei EduȘcoală.

Puteți scrie despre diverse proiecte derulate în școală, activități nonformaleconsilieremetode de predare – învățaremetode de evaluare a elevilor. Materialele vor fi încărcate pe Eduscoala.ro

Articolele trebuie să conțină (sub titlu) numele, prenumele autorului, școala, localitatea / sectorul, județul.
Articolele trebuie să fie de cel mult două pagini A4, Times New Roman, 12. Fotografiile trebuie să dețină drepturi de autor. Autorii sunt responsabili de afirmațiile și concluziile cuprinse în articolele publicate. Un autor poate publica cel mult două articole / număr. Autorii articolelor vor primi adeverințe de colaborator și autor. Materialele pot fi încărcate până pe 20 ale fiecărei luni. Revista apare în data de 15 a fiecărei luni următoare.

Autorul celei mai interesante lucrări publicate, va primi adeverință de coordonator al unei secțiuni.

Revista EduȘcoală va avea e-ISSN.

Etichete

Comentarii