Profile picture for user Anca Tache
Trimis de Anca Tache la Mie, 12/04/2019 - 14:28
  • Sursa foto: IDEE

Prietenii noștri: Cangurul Lingvist Franceză, Poveștile Cangurului, Cangurul Lingvist Engleză și Cangurașul Explorator vă provoacă în acest an școlar să testați cunoștințele elevilor  în cadrul Concursurilor Cangurul. Acum avem și mai mari motive de bucurie! Concursurile Cangurul sunt aprobate prin OMEN 5092/30. 08.2019.

Cangurul Lingvist Franceză se apropie de linia de finish cu înscrierile. Așadar, dacă vos élèves parlent la langue française, îi așteptăm pe 13 decembrie să ne arate cât de tari sunt! Îi mai puteți înscrie la testare până joi, 5 decembrie. Toate detaliile concursului sunt pe www.concursurilecangurul.ro.

Cangurul Lingvist Franceză, Poveștile Cangurului, Cangurul Lingvist Engleză și Cangurașul Explorator sunt acum pe www.concursurilecangurul.ro.