Profile picture for user Anca Tache
Trimis de Anca Tache la Mie, 05/23/2018 - 11:25
  • EduȘcoală

Numărul cinci al Revistei EduȘcoală a fost publicat. Vă propunem să descoperiți cum pasiunea poate schimba ora de muzică într-o aventură printre cântece și instrumente muzicale, dar și cum arată robotul ideal pentru elevul de 10. Momentele dificile sunt întotdeauna greu de gestionat, dar putem fi de ajutor. Aflați cum...în secțiunea Consiliere a Revistei EduȘcoală. Învățarea și distracția fac casă bună în excursia tematică, o activitate nonformală care le arată elevilor lumea în care trăiesc. Și după o plimbare alături de colegi, încercați o metodă de evaluare pe placul elevilor – autoevaluarea.

Răsfoiți numărul cinci al Revistei EduȘcoală.

Așteptăm propunerile dumneavoastră de materiale aici sau la adresa de e-mail anca@eduscoala.ro.