Profile picture for user Anca Tache
Trimis de Anca Tache la Mie, 02/27/2019 - 09:21
  • Sursa foto: http://bdsibiu.ro/

Asociaţia de prietenie „Ille et Vilaine - Sibiu” şi Complexul Naţional Muzeal ASTRA îi invită pe elevii pasionați de desen la un concurs de benzi desenate cu tema „Ghid de supraviețuire al orășeanului la țara / Ghid de supraviețuire al țăranului în oraș“. Concursul este sprijinit de Delegația Valonia-Bruxelles și se va desfășura în perioada 7-9 iunie în cadrul Festivalului Internațional de Benzi Desenate de la Sibiu, găzduit de Muzeul în aer liber din Dumbrava Sibiului.

Concursul se desfășoară pe trei secțiuni:

• Bandă desenată realizată de elevi, clasele V-VIII

• Bandă desenată realizată de elevi, clasele IX – XII

• Bandă desenată realizată de tineri, vârsta 19- 25 ani

Regulamentul concursului este disponibil aici, iar detaliile despre festival și înscrierea în concurs sunt aici.